RAND2.0 designová dřevěná okna

Nechte se okouzlit designovou kolekcí oken RAND s puncem nejvyšší kvality, založené na minimalistických liniích a subtilnosti, která společně s bezrámovými okny NOFRAME určují trendy moderní architektuře.

Kolekcí RAND 2.0 ukazujeme, že okna nejsou jen nudné “šedesátosmičky” a “devadesátdvojky”. Okna můžou spolutvořit charakter každého domu individuálně - jsme otevřeni novým podnětům, jak tento výrobek dělat ještě zajímavější. Máte svoji představu?

“Nikdy neříkej, že něco nejde, protože pak se objeví někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to”

interiérové provedení

Díky integraci křídla za rám můžeme sklo zasklívat z venkovní strany křídla, a není tak potřeba zasklívacích lišt, které narušovaly jednolité plochy. Linie tak souběžně probíhají a nejsou nijak rušeny. Modernější vzhled oknům dodaly hranatější tvary, které přímo sedí moderní architektuře.

otevřít okno

RAND line

Provedení “line” dosahuje maximálního splynutí okna se stěnou. Ideální je osazení do stěny ze stejné dřeviny, ale i vložením do jiné struktury stěny může tvořit okno zajímavý, ale decentní prvek interiéru.

design / arch. Zdeněk Fránek cz

otevřít okno

RAND inglass

Do koupelen ze surového betonu se dřevěné okno nemusí úplně hodit, ani být praktickým. Pro tyto účely bylo navrženo dřevěné okno s přetaženým sklem z interiéru, které je začerněno.

design / arch. Zdeněk Fránek cz

RAND

Čisté linie oken RAND i při klasickém osazení okna do špalety propůjčí interiéru modernější nádech. V tomto provedení může být okno falcové i bezfalcové, kdy plošně lícuje s rámem.

nevyrábíme okna rámujeme ty nejkrásnější obrazy

Abyste se mohli nerušeně kochat nádhernými scenériemi okolní krajiny, směřovali jsme vývoj nových oken k jejich maximálnímu splynutí s domem a využití bezrámového zasklení. Díky němu není vůbec poznat, že tam okna jsou a okolní příroda je přímo u vás doma.

RAND = holandský překlad českého významu „hrana“ pro kubisticko-hranaté tvary. Holandsky pro jeho rovné plochy.

exteriérové provedení

Integrace křídla za rám otevřela i zcela nové možnosti osazení oken z exteriéru. Ať už jde o integrované osazení nebo přiznaný dřevěný rám, vždy představuje zajímavý architektonický detail domu.

RAND wood

I když se okna RAND nechají z exteriéru podhledová, jsou oproti klasickým eurooknům unikátní. Jejich rovné plochy dokonale sednou soudobé architektuře.

RAND integral

Revoluční vzhled, kde je u otevíracích i fixních prvků vidět pouze plocha skla. To, že se okna osadí do izolace domu, je činí bezúdžbovými. A jelikož je z tepelně-izolačního hlediska nejslabším místem rám, také špičkově izolačními.

RAND integral full

Pokud to konstrukce domu dovolí, je možné skrýt do fasády i spodní část okna a zabezpečit odtok kondenzátu skrz fasádu. Tím docílíme maximálního vrcholu čistého vzhledu i z exteriéru.

otevřít okno

RAND skywall

Unikátní provedení oken RAND, kde je sklo z exteriérové strany přetaženo přes křídlo okna a je možné jej slícovat s venkovní fasádou, tvoří na domu jinak nevídaný, překrásný detail.

design / arch. Zdeněk Fránek cz

otevřít okno

posuvná okna RAND panorama

Velkoplošná posuvná okna dnes bývají dominantou moderních domů. Ve spojení s bezrámovým provedením fixních oken se z nich stává ještě zajímavější prvek domu a otvírací část propojuje dům s okolní přírodou ve zcela nové perspektivě.

bezrámová fixní okna NOFRAME

Nejčistší detail. Žádné rušivé elementy, jen plocha skla: to jsou bezrámová okna "noframe", ideální pro moderní architekturu. Z hlediska prostupnosti slunečního svitu do interiéru je nejlepší mít co nejužší rám oken – tak co nemít žádný?

„Dokonalosti je dosaženo, ne když už není co přidat, ale když už není co odebrat.“ - Antoine de Saint-Exupery

interiérové provedení

NOFRAME wood

Podél bezrámového okna z interiéru probíhá z otvíracích prvků ve stejné linii subtilní dřevěný rámeček zapuštěný v ostění.

NOFRAME nothing

Ostění je u bezrámového okna dotaženo až po skleněnou výplň a vzniká tak ten nejčistší detail napojení domu na skleněnou výplň bez jakýchkoliv rušivých elementů.

exteriérové provedení

NOFRAME border

Sklo je do bezrámového systému vlepeno z exteriéru na fasádní tmel a vzniká tak jemný černý lemující rámeček fixních oken. Toto řešení dokonale navazuje na otvírací okna v jedné linii a tvoří zcela unikátní vzhled domu z exteriéru.

NOFRAME aluwood

Z exteriérové strany je bezrámové okno opláštěno hliníkovým profilem. Linie špalety tak z interiéru probíhá do exteriéru v jedné rovině.

NOFRAME glass

Systém zasklení z exteriéru, kdy poslední tabule skla je přetažena přes rámovou konstrukci okna a lemuje jeho fixní část. S určitými typy fasád může tvořit krásnější detail, než klasické bezrámové zasklení.

NOFRAME glassline

Stejné řešení jako u NOFRAME glass, ale sklo je plošně slícováno s venkovní fasádou. Toto řešení je možné pouze u samostatných fixních oken, která nejsou napojena na otvírací okna.

V roce 2012 se začala utvářet myšlenka nové generace dřevěných oken. Opustili jsme několik desetiletí přetrvavájící konstrukci oken a vydali novou cestou a ještě koncem roku 2012 revoluční okna RAND uvedli na trh. Tenkrát jsme stavěli především na nejvyšší kvalitě a moderním designu. Nyní přednosti oken RAND rozšiřujeme, aby je šlo jednoduše charakterizovat „ve všech směrech dokonalé“.

designová

Designová okna do moderní architektury byla hlavní ideou těchto oken, ze které nikdy nepolevíme. Okna RAND jsou jednoduchá, minimalistická, avšak expresivní v detailu. Iracionalita tvarů klasických oken se proměnila v čisté linie zarovnané v lícující plochy, umožňující vyniknout kresbě dřeva v celé své kráse.

úsporná

Minimální tepelné ztráty, maximální tepelné zisky. Neexistuje konstrukce oken s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi. Díky širší hloubce okna a subtilnější pohledové šířce jsou nyní ještě dokonalejší. Při způsobu osazení integral (osazení okna do izolace domu, tak, že je vidět jen plocha skla) nepřekonatelné.

bezúdržbové

Variabilita oken RAND umožňuje okna osadit v provedení integral (osazení okna do izolace domu, tak, že je vidět jen plocha skla), tak, že rám je zcela skryt za fasádu domu. Nejen, že tím okna získávají dokonalé tepelně izolační vlastnosti, ale jsou především bezúdržbová.

kompatibilní

I když jsou okna RAND variabilní, jsou přesto kompatibilní se všemi našimi produkty se systémovou návazností. Dokonale sladěná okna, bezrámová okna, posuvná okna a vchodové dveře tvoří ucelený design prvků na domu.

variabilní

RAND je hra, která otvírá zcela nové tvůrčí možnosti pro architekty a projektanty. Nejen, že můžete vybírat z dřevin, povrchové úpravy a klik. U oken RAND máte možnosti modifikace interiérového i exteriérové provedení, které umožňují různá osazení a tím i přizpůsobení charakteru oken, která přímo sedí dané stavbě. Jsme ale otevřeni i zcela novým podnětům k inovacím...

ekologická

Dřevo je evergreen, který přináší pozitivní auru do vašich domovů. Dbáme na to, aby i výroba oken byla šetrná k okolí a dřevo při ní bylo použito v maximální možné míře, avšak tak, aby zůstaly dokonale zachovány zbylé vlastnosti.

Kontakt:
Jakub Janošík

vize projektu RAND
+420 733 321 798
jakub@janosik.cz

6 důvodů proč JANOŠÍK

tradice od roku 1926

tehdy v malé vesnici v srdci Valašska započal František Janošík výrobou dřevěných oken a dveří, na stejném místě se v rodinné firmě vyrábí dodnes

nejvyšší kvalita, ISO 9001

symbióza poznatků starých truhlářských mistrů s nejmodernějšími technologiemi 21. století nám umožňují vyrábět okna a dveře nejvyšší kvality certifikované ISO 9001

stovky referencí

domů, bytů, bytových domů, hotelů, rezidencí a spokojených zákazníků po celé České republice i daleko za jejími hranicemi - Rusko, Švýcarsko, Belgie ...

flexibilita výroby

flexibilní výroba nám umoňuje uspokojit potřeby i toho nejnáročnějšího zákazníka a vyrábět okna a dveře na míru dle vaších představ

kompletní dodávka

naše výrobky dodáváme včetně všech služeb, u rekonstrukcí zajišťujeme od demontáže a likvidace původnícj oken po montáž a zednické zapravení nových

český výrobek

jsme ryze česká firma, okna a dveře vyrábíme v malé vesnici Valašské Příkazy a jsme držitelem certifikace ČESKÝ VÝROBEK

poslat poptávku mám dotaz