Při rekonstrukci historických budov v památkově chráněné zóně se často přísně vyžaduje věrná podoba nových vchodových dveří s původním originálem. My si s takovými požadavky dokážeme poradit.

Elegance našeho řešení tkví v použití takových rekonstrukčních komponentů, které při zachování původního designu uspokojí i požadavky na maximální tepelné a zvukově izolační vlastnosti nových vchodových dveří.

Dřevěné dveře a okna vyrábíme od roku 1926, což nám umožňuje spojit poznatky starých truhlářských mistrů s nejmodernějšími technologiemi. Vyrábíme repliky vchodových dveří jako věrné kopie původních a navíc s parametry standardními pro 21. století. Tyto do detailu přesné kopie dveří naleznete pod modelovou řadou REPLIK.

ruční práce i moderní technologie

Přesné kopie okrasných řezeb dveří vyhotoví řezbář do posledního detailu. Při větším počtu ozdoby skenujeme do podoby 3D modelu a frézujeme na CNC strojích. Tento postup se spíše využívá u špaletových oken, kde osazujeme jednou řezbou více než 10 oken. Ozdobné lišty jsou rovněž ruční prací. Ty jednoduché profilované jsou vyfrézované.

až do posledního detailu

Kliky a kování historických dveří je taktéž kombinací moderních technologií a historického vzhledu. Kliky nabízíme v historickém provedení i s bezpečnostním překrytím vložky. Do dveří pak můžeme zafrézovat vícebodový bezpečnostní zámek, který zajistí vchodové dveře hned v několika bodech střelkami.

Panty jsou moderní seřiditelné. Na ně aplikujeme ozdobné krytky, které navozují historický ráz. Výsledek pak budí dojem, že se jedná o původní kování, ale v útrobách se skrývají nejmodernější technologie. Další variantou je také osazení původním repasovaným kováním.

další novinky