jak vybrat okna? know-how

Okna mají zásadní vliv na charakter a funkčnost domu, nepodceňte jejich výběr a ušetřete si starosti.

Okna za 2.000.000,- a narušují čistý design domu a do jinak příjemného interiéru nesedí.

Na skle se ušetřilo 30.000,- a jedna výměna nereklamovatelného prasknutí stojí 200.000,-.

Špatně jsem specifikoval okna a cena se od první nabídky po finální navýšila o 30%.

co vše specifikovat při výběru oken?

Cena dle vašich představ je ve smlouvě zásadně vyšší než ta, která vás přesvědčila v prvotní nabídce. Porovnáváte jablka a hrušky dle různého standardního provedení rozdílných výrobců, kde někteří praktikují vábení na nízkou cenu za podprůměrné provedení. Jak tomu předejít? Stačí jasně specifikovat požadavky na začátku.

položky ke specifikaci

vyberte sklo, které neohrožuje zdraví, životy a šetří i statisíce

Na skle se ušetřilo 30.000,- a jedna výměna nereklamovatelného prasknutí stojí 200.000,-.

jak tomu předejít

jak probíhá objednávka oken?

Pošlete nám výpis oken a dveří, ideálně včetně půdorysů a pohledů na dům a vaší představy. My podklady nastudujeme, před první nabídkou se potkáme a doporučíme vám ideální řešení a připravíme podklady pro kalkulaci dle vašich představ šité na míru pro váš dům. Možností je milion a cena se může za různá provedení lišit v desítkách procent, při jasné definici na začátku se už měnit nebude.

Následně zpracujeme kalkulaci na vaše okna a dveře. Můžeme se pro porovnání dohodnou na více variantách nebo dle cenových limitů následně na specifikaci regulovat. Po schválení ceny, když stojí hrubá stavba, jede náš technik na stavbu, okna zaměří dle skutečných rozměrů a navrhne detaily osazení. Ze zaměření vznikne projektová dokumentace, kde se schválí jednotlivé detaily.

Po oboustranném odsouhlasení se podepíše smlouva, zaplatíte zálohu, několik týdnů se okna vyrábí a pak se namontují. Po dokončení se potkáme na stavbě a okna vám po kontrole předáme.

dřevěná, plastová nebo hliníková okna?

Dřevěná okna bereme jako nábytek a od nepaměti byly luxusní předměty vyráběny ze dřeva. Naopak z hliníku a plastu jsou vyráběny levné nízkonákladové produkty.

  • Údržba se s novými technologiemi stala klišé a naše dřevohliníková a celoskleněná okna tyto mýty přímo zabíjí.
  • Hliník studí a evokuje prostředí supermarketů, administrativních budov a fastfoodu. Jako kdyby jste měli hliníkovou postel nebo židli. Představte si dům ze dřeva nebo z hliníku (plastu), kde by jste chtěli bydlet?
  • Hliníkové a plastové řešení, je uniformní a nedokáže se přizpůsobit domu, dům se musí přizpůsobit tomuto řešení a vznikají nehezké detaily.
  • Většina hliníkových posuvných systémů tvoří díru v podlaze.
  • Při zpracování dřeva se spotřebuje až 6x méně energie, než je tomu u plastu a až 20x méně, než pro srovnatelné množství hliníku. Dřevo je ekologičtější jak z hlediska nižší energetické náročnosti výroby a následné likvidace.

ideální okna

Okna mají zásadní vliv na celkový vzhled domu a jejich možnosti jsou košaté. Vylaďte na oknech detaily, pracujte s bezrámovými okny, strukturálními rohy, velkoplošnými skly a stejný dům okna změní k nepoznání.

ukázky